NaProTechnologia

NaProTECHNOLOGY® i Creighton Model FertilityCare System™ w leczeniu niepłodności

NaProTECHNOLOGY® to nowa metoda diagnostyki i leczenia, w pełni współpracująca z indywidualnym dla każdej kobiety cyklem zmian hormonalnych, która ma na celu rozwiązanie problemu obniżonej płodności. NaProTECHNOLOGY® to leczenie zachowawcze i chirurgiczne, oparte na osiągnięciach medycyny współczesnej, stale rozwijane przez Instytut papieża Pawła VI w Omaha (Nebraska, USA), The American Academy of FertilityCare Professionals z siedzibą w St.Louis i założony w roku 2000 International Institute of Restorative Reproductive Medicine z siedzibą w Londynie. Jest skuteczne w konkretnych problemach np. w niepłodności, nawykowych poronieniach, zespole napięcia przedmiesiączkowego, depresjach poporodowych, nawracających torbielach jajnikowych i wielu innych.

Od lewej: Dr Anna Dzioba, Dr Phil Boyle, Dr Mark Stegman, Dr Maciej Barczentewicz i Prof. Joseph Stanford

Od lewej: Dr Anna Dzioba, Dr Phil Boyle, Dr Mark Stegman, Dr Maciej Barczentewicz i Prof. Joseph Stanford

Podstawą NaProTECHNOLOGY® jest Creighton Model FertilityCare System™, nowoczesna i popularna w Ameryce metoda naturalnego planowania rodziny, oparta na metodzie Billingsów ze znacznym jednak rozszerzeniem jej możliwości. W metodzie są wystandaryzowane: obserwacje, zapis objawów wydzielania pochwowego (biomarkerów), sposób nauczania, kontroli i oceny skuteczności. Prowadzenie obserwacji cyklu odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanego / certyfikowanego instruktora i trwa ok 3 miesięcy. Następnie małżeństwo trafia do lekarza, który poprowadzi diagnostykę (ok. 3msc), oraz potrzebne leczenie: zachowawcze i chirurgiczne (ok 6msc).

NIEPŁODNOŚĆ : najważniejsza jest dokładna diagnostyka, postawienie rozpoznania i leczenie przyczynowe. Dzięki nowoczesnym metodom zaproponowanym w leczeniu niepłodności pierwotnej, NaProTECHNOLOGY® uzyskuje powodzenie w 50-80% przypadków.

PORONIENIA NAWYKOWE : poronienie to poważny fakt cierpienia dla każdego małżeństwa. Bardzo często medycyna współczesna nie daje odpowiedzi co do przyczyny wystąpienia poronienia. Bardzo dokładna diagnostyka zaproponowana przez NaProTECHNOLOGY® umożliwia odnalezienie przyczyny i skuteczne w 80 % leczenie.

Efektem NaProTECHNOLOGY® jest nie tylko zajście w ciąże i urodzenie dziecka, ale też właściwe wyleczenie schorzeń, które powodują niepłodność i ogólna poprawa kondycji zdrowia kobiety.

Profesor Thomas W. Hilgers

Profesor Thomas W. Hilgers

Prof. dr n.med Thomas W. Hilgers, ginekolog-położnik, zafascynowany przesłaniem encykliki „Humanae Vitae” papieża Pawła VI, od ponad 30 lat rozwija NaProTECHNOLOGY® – Technologię Naturalnej Prokreacji. NaProTECHNOLOGY® stanowi dziś katolicką odpowiedź na główny nurt praktyk, procedur i paradygmatów współczesnej medycyny reprodukcyjnej. Początki prac w zakresie Creighton Model FertilityCare System™ to lata 70-te XX wieku, na Uniwersytecie Medycznym Creightona, Omaha, Nebraska USA. W 1985 roku Hilgers założył Instytut Papieża Pawła VI w Omaha. Od 1985 roku jest członkiem Papieskiej Akademii Życia, zaproszony do niej przez Jana Pawła II.